Rusça Tercüme

Sırpça, Bulgarca, Lehçe ve Çekçe ile aynı proto-Slav dilinden türeyen Rusça, Doğu Slav Dilleri grubunun bir üyesidir.Birleşmiş Milletler (BM)’in resmi dillerinden biri olan Rusça, dünyada en çok konuşulan diller arasında 7. sırada yer alır.

Rusya’nın  yanı sıra Ukrayna, Kazakistan ve Belarus’ta oldukça yaygın olarak konuşulmaktadır. Kiril alfabesi ile yazılan Rusça bazen de Latin alfabesi ile yazıya aktarılmaktadır.

Türkçe ve Rusça arasında birtakım benzerlikler vardır; ancak farklılıkları daha büyüktür. Rusça bir kelimenin, hemen hemen 10 farklı çekimi olabilir. Yani, bir kelime kullanıldığı yere göre farklı çekimlere uğrayabilir. Bunun yanı sıra, dildeki belki de en önemli ve konuşanı en zorlayan faktör “vurgu”dur. Bir kelime, kullanılış amacına göre vurgusunu ya baştan ya da sondan alır.

Dilin somut ifadeler açısından fazlasıyla zengin olması, cümleleri sıralarken anlatımı kuvvetlendirmek için aynı kelimelerin tekrar edilmesi de hem Rusça öğrenimini, hem de Türkçe-Rusça tercümeleri zorlaştıran nedenlerdir.

Hepimizin bildiği üzere Türkiye, dünden bugüne bilimsel ve ticari alanlarda Rusya ile bir etkileşim halinde olmuştur. Günümüzde daha da büyük boyutlara ulaşan bu etkileşim, firmaların ve kurumların Rusça tercüme hizmetine duydukları ihtiyacı arttırmıştır.

Artık hemen hemen tüm tercüme firması ve bürosu, diğer dünya dillerinin yanında müşterilerine Rusça tercüme hizmeti de sunmaktadır. 2005 yılından bu yana kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden İK Tercüme  alanında uzman tercüman ekibiyle, müşterilerinin en doğru Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe tercümeleri elde etmesini sağlamaktadır.

Rusça Çeviri Hizmetinde Öncü Rusça Tercüme Bürosu

Faaliyete başladığımız günden bu yana, sizlere kalitenin en yüksek olduğu Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe tercüme hizmeti vermek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Alanında deneyimli tercüman ekibimiz ile çıktığımız bu yolda, Rusça çevirilerin zorluklarını birlikte atlatmakta ve siz değerli müşterilerimizin çözüm ortağı olmaktan büyük gurur duymaktayız. Bugüne kadar birçok başarılı işe imza atan firmamız; ardıl, simultane gibi sözlü ve teknik, ticari, hukuki, edebi gibi yazılı tercümelerde Rusça çeviri hizmeti sunmaktadır. Firmamız, tüm bu alanlarda Rusça çeviri hizmeti sağlarken, bir yandan da müşterilerine onları zora sokmayacak fiyatlar ile Rusça tercüme bürosu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Güvenilir Rusça Tercüme Hizmeti Rekabetçi Fiyatlara!

Yüksek kalite standartları ve güvenilir hizmet politikasıyla hareket eden  İK Tercüme, müşterilerine, sektörde rekabetçi Rusça tercüme fiyatları sunmaktadır. Çalışmalar için yapılan fiyatlandırmalar, müşterilerimizin tercüme sonunda fiyat konusunda hayal kırıklığına uğramamaları adına olabildiğince şeffaftır. İK  Tercüme, profesyonel tercüman ekibi ile size en uygun fiyata, en kaliteli ve güvenilir Türkçe-Rusça ve Rusça-Türkçe çeviri hizmetini en uygun Rusça tercüme fiyatları ile sunmak için hazırdır.

Rusça Yerelleştirme Hizmetleri

Rusça geniş bir coğrafyada konuşulan dildir. Hint-Avrupa dil ailesinin Slav grubuna ait olan Rusça 161 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Konuşulduğu farklı coğrafyalarda farklılıklar göstermektedir. Örneğin Moskovada konuşulan Rusça ile Minks’de konuşulan Rusça arasında belirgin aksan farklılıkları oluşmaktadır. İK Tercüme Bürosu olarak profesyonel yerelleştirme hizmetleri vermekteyiz. Bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir