Fransızca Tercüme

Etkin olarak eski Fransız sömürgesi ülkelerince kullanılan Fransızca, günümüzde dünyada 200 milyon kişi tarafından bilinmektedir. Bu sayının 128 milyonunu, Fransızca’yı anadil veya ikinci dil olarak kullanan insanlar oluşturur. 29 ülkede resmi dil olarak kabul edilen Fransızca’nın konuşulduğu başlıca ülkeler arasında ise, Fransa, Belçika, Kanada, İsviçre, Monako ve Lüksemburg yer alır.

Fransızca’nın dilbilgisi yapısına bakıldığında ise, şunlar söylenebilir: İngilizce bilen bir insanın, Fransızca’yı daha kolay öğreneceği kesindir. Bu durumun temelinde, İngilizce birçok kelime kökeninin Fransızca olması yatar. İki dil, alfabe bakımından da benzer nitelikler taşır.

Örneğin; ‘w’ harfi, bu dillerde sadece yabancı kelimelerin yazımında kullanılır. Fransızca’nın dil yapısını öğrenmek, ilk bakıldığında kişinin gözünü korkutabilir; ancak verilen biraz emek sonunda durumun hiç de öyle olmadığı anlaşılır. Aynı durum, dilin telaffuzu için de geçerlidir. Gırtlaktan konuşulan bir dil olan Fransızca üzerine biraz pratik yapıldığında dilin, ağız yapısına ne kadar uygun ve akıcı olduğu keşfedilir.

Fransızca dilinin etkisi, yaşanılan diplomatik, ekonomik ve kültürel gelişimler sayesinde artmıştır. Günümüzde, dünya dili olan İngilizce’nin karşısındaki tek rakip Fransızca’dır. Türkiye de geçmişten bugüne, Fransa ile gerek ticari gerekse turistik alanda düzenli bir etkileşim halindedir.

Yeni dünya düzeni ile ulus sınırlarının yok olması, ticari ve sosyo-kültürel faaliyetlerin sınır ötesi yürütülebilmesi bu etkileşimi kuvvetlendirmiştir. Haliyle, Fransız firmaları veya kurumları ile işbirliği içerisinde olan Türk firmaları ve kurumlarının, Fransızca tercüme hizmeti veren bürolara olan ilgisi artmıştır.

Günümüzde tercüme sektörü alanında faaliyet gösteren birçok firma ve büro, müşterilerine Fransızca çeviri hizmeti vermektedir. İK Tercüme ise, sunmuş olduğu yüksek kalite Türkçe-Fransızca ve Fransızca-Türkçe tercüme hizmetleri ile sektördeki diğer firmalardan ayrılmaktadır.

Türkiye’nin Fransızca Tercüme Bürosu İle Tanışın!

Fransızca, dünyada önemini gitgide arttıran bir dildir. Türkiye-Fransa arasındaki ilişkiler ise, ticari alanda yoğunlaşmıştır. Ticari çevirilerde yapılacak en küçük bir hata, firmalar veya kurumlar arasında geri dönüşü olmayan olumsuzluklara yol açabilir. Bu nedenle firmaların veya kişilerin, Türkçe-Fransızca ve Fransız-Türkçe tercüme hizmeti alırken, alanında uzman ekiplerle çalışması büyük önem arz etmektedir.

Kurulduğu günden bu yana, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, profesyonel tercümanları ve editörleri ile müşterilerine Türkçe-Fransızca ve Fransızca-Türkçe tercüme hizmeti ile Fransızca tercüme bürosu olarak profesyonel çözümlerine devam etmektedir. İK Tercüme ailesi, bu hizmeti verirken, talep edilen tercüme türü fark etmeksizin, size özel çözümleri bir arada sunuyor. 2005 yılından bu yana müşterilerinden aldığı destek ile yoluna durmaksızın devam eden firmamız, Fransızca çeviri dosyalarınızı, size sorunsuz bir şekilde iade etmenin gururunu yaşıyor.

Fransızca Tercüme Fiyatları Nasıl Belirlenir

Sözlü ve yazılı türde Türkçe-Fransızca, Fransızca-Türkçe tercüme hizmetlerinize çözüm sunmak için siz değerli müşterimizi bekliyoruz. Fiyat almak için sitemizdeki tercüme formunu, mobil(whatsapp, line), telefon edebilir yada email gönderebilirsiniz. Fransızca tercüme fiyatlarınız terminoloji, karakter ve süre baz alınarak belirlenmektedir. İK Tercüme Bürosu sahip olduğu uluslararası tercüme kalitesini

İK Tercüme Bürosu, Fransızca tercümeleriniz için özel proje ekipleri oluşturmaktadır. Size özel olarak oluşturulan proje ekibinde yerelleştirme uzmanları, tercümanlar, editörler ve proje koordinatörleri yer almaktadır. Projenize atanan ekip üyeleri terminolojiye ve deneyime göre belirlenmektedir. Örneğin Fransızca hukuki tercümeleriniz için farklı, tıbbi çevirileriniz için farklı proje ekipleri oluşturacağız. Tercümeleriniz için güvenle İK Tercüme Bürosunu tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir