Çince Tercüme Bürosu

Yazılı ve Sözlü Çince Tercüme Hizmetleri

Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan Çince, Çin’in ekonomik anlamda gelişmiş bir ülke olmasından ve kalabalık nüfusundan kaynaklı olarak gelişim gösterme kapasitesine sahip bir dildir. Dünya üzerinde 1 milyardan fazla insan Çince ve lehçelerini konuşmaktadır.

Çince aslında Çin coğrafyasında konuşulan tüm dillerin ve lehçelerin bütününü ifade eder. Bu coğrafyada en fazla konuşulan lehçe Mandarin’dir. Mandarin yaklaşık 850 milyon insan tarafından konuşulur. Tüm eğitim sistemi bu dili genişletmek üzerine kurulmuştur.

Karakterler üzerinden yazılan Çince hece ve bazende kelime karakterleri yazıya aktarılmaktadır. Bu noktada karakter bilgisi oldukça önemlidir. Yaklaşık 2.000 fazla karakter bilgisine sahip olduğunuzda ortalama bir Çince konuşmuş olmaktasınız.

İK Tercüme Bürosu olarak tüm Çince lehçelerinde uzmanlaşmış kadromuz ile sizlere dünyanın her yerinde Çince tercüme hizmetleri sağlamaktayız. Üstelik uygun fiyatlı hizmetler sunarken kaliteli sonuçlar ile ön plana çıkıyoruz.

Çince Yerelleştirme

Çince yaygın kullanımı olan 9 tane lehçeye sahiptir. Fakat yüzlerceye sahip bir dildir. Özellikle Mandarin Çince üzerine en etkili lehçedir. Mandarin’in yanı sıra Wu, Yue, Min, Jin, Xiang, Hakka, Gran, Pinghua gibi lehçeler yaygın olarak konuşulmaktadır.

Wu lehçesi 90 milyondan fazla insan tarafından konuşulur. Shangay ve civarında oldukça yaygındır. Min lehçesi Tayvan dolaylarında 58 milyon kişi tarafından konuşulur.

Her bölgeye göre konuşulan lehçenin değişmesinden kaynaklı olarak Çince yerelleştirme çalışmaları ön plana çıkmaktadır. İK Tercüme Bürosu olarak tüm lehçelerde anadili bulunan uzman tercümanları sizin için tercüme ekibine dahil ediyor ve bu çalışmalar ile dili kusursuz bir biçimde kullanmanızı sağlıyoruz.

Çince web sitesi yerelleştirmeleri, oyun yerelleştirmeleri, yazılım yerelleştirmeleri hatta transreation işlemleri ile milyonlarca insana sağlıklı bir biçimde hitap etmenizi sağlıyoruz.

Unutmayın yerelleştirme çalışmaları markaların değerlerini korur ve yerel firmalar gibi algılanmanın önünü açar olası tercüme hatalarından kaçınmanızı sağlar. Yerel dilde en doğru kelimelerin belirlenip yazıya aktarıldığı Çince yerelleştirme hizmetlerimiz ile tercüme sektörüne yeni bir bakış açısı getirdik.

Çin pazarına açılmadan ve Çin’den gelen misafirlerinizi karşılamadan önce uzman tercümanlarımızdan teklifler almak isterseniz bize 7/24 telefon mail ve canlı destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir